Potrójna

Posted on

1 listopada 2019 roku z racji święta zmarłych (zakaz wstępu na cmentarz z psami) postanowiłem z Franią wybrać się na szybki spacer. Wybór padł na Potrójna w Beskidzie Małym.

Start

Wycieczkę zaplanowaliśmy z Przełęczy Kocierskiej, która leży na 718m n.p.m. Z niej czerwonym szlakiem w kierunku Potrójnej znaki pokazywały nam 1h 05min marszu. Według portalu mapa-turystyczna.pl cała trasa ma 3,5km oraz powinna zająć nam 1h 15min.

Przełącz Kocierska 718m n.p.m.

Kilka minut marszu i pierwsza przerwa na zdjęcia 🙂

„Poopalam się chwilę”

Czerwony szlak prowadzi do Kiczory położonej na 758m n.p.m. Droga na nią idzie łagodnie pod górę i bez żadnych problemów docieramy do niej. 

Kiczora 758m n.p.m.

Po „zdobyciu” Kiczory zaczyna się chwilowe zejście. Jak się potem okazało było to dla nas zbawienne 🙂 Lekki odpoczynek przed czekającymi nas wspinaczkami.

„Daleko jeszcze ?”

Po przebyciu ok 2km droga szła tylko w górę. Na szczęście momentami były wypłaszczenia, na których można było chwilowo odpocząć.

„Takie fajne drzewo to sobie wejdę na nie”

Najgorsze i tak przyszło na sam koniec, intensywne kilkaset metrów 😀 Jednak jak to w górach bywa: trud wyjścia zostaje wynagrodzony widokami 🙂

Potrójna 883m n.p.m
Panorama z Potrójnej

Droga na sam szczyt z przerwami na zdjęcia zajęła nam ok 1h 10min czyli w granicach normy 🙂 Z Potrójnej wybraliśmy się jeszcze na punkt widokowy, który znajduję się całe 5min od niej 😀 

Potrójna 883m n.p.m
Panorama z punktu widokowego
Rafał z Franią

Po sesji zdjęciowej wyruszyliśmy w drogę powrotną. Po ok 40min byliśmy z powrotem na parkingu.

Podsumowanie

Był to spontaniczny wypad i muszę przyznać bardzo trafiony. Sama trasa nie jest jakoś strasznie trudna ale też nie jest łatwa. Poniżej Kiczory zaczyna się podejście, które przyznaję trochę mnie zmęczyło. Na pewno jeszcze nieraz odwiedzimy Potrójną.

Podsumowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *